Beauty

Benefit Brow Contour Pro – sposób na idealne brwi

Niewątpliwie marka Benefit jest aktualnym liderem na rynku pod kątem różnorodności i szerokiej gamy asortymentu do stylizacji brwi. Dowodem ich profesjonalizmu w tej dziedzinie są ich kultowe Brow Bary, które cieszą się sporą popularnością dzięki rewelacyjnym specjalistom, którzy potrafią ujarzmić nawet najbardziej niesforne przypadki. Ostatnio gama kosmetyków z tej serii została powiększona o kolejny wynalazek, jakim jest wielofunkcyjny „długopis” o nazwie Brow Contour Pro, dzięki któremu makijaż tej partii twarzy w zaciszu domowym stanie się łatwiejszy niż zwykle.

Brwi wbrew pozorom są bardzo ważnym elementem na naszej twarzy. Odpowiednio zadbane, wyregulowane i obrysowane są w stanie dodać nam wdzięku a także stać się głównym walorem całego makijażu. Bardzo ważne jest umiejętne podkreślanie i korygowanie naszego naturalnego kształtu brwi aby nie popaść w skrajności. Gęste i krzaczaste będą nadawać naszej twarzy posępny charakter, natomiast cienko wyskubane (będące kultowym wizerunkiem sprzed 20 lat, który chyba każdemu zapadł w pamięć) wyglądają karykaturalnie.

Aktualnie w makijażu brwi najistotniejsze jest zachowanie naturalnych proporcji przy nadawaniu kształtu, estetyczne obrysowanie konturu oraz wypełnienie. Szczególną uwagę należy poświęcić doborowi odpowiedniego odcienia, który będzie pasował do tonacji naszej cery oraz aktualnego koloru włosów.

Kredki w długopisie Brow Contour Pro występują aż w 6 odcieniach, dzięki czemu dobór idealnego koloru staje się dużo łatwiejszy. Innowacyjność produktu polega na połączeniu 4 kredek do brwi o różnych właściwościach w jednym długopisie, w stylu dawnych, wielokolorowych pisaków szkolnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystkie 4 kosmetyki niezbędne do efektu „perfect brow” znajdują się w jednym, poręcznym opakowaniu.

Jak poprawnie użyć tego wynalazku?

Każda wersja kolorystyczna posiada 2 zbliżone do siebie odcienie, ktore służą do wypełnienia brwi kolorem. Jaśniejszym wypełniamy brew od jej początku przy wewnętrznej stronie oka kończąc na łuku brwiowym. Ciemniejszym natomiast rysujemy od najwyższego punktu łuku brwiowego aż do końca. Jeżeli wyjdzie nam nie do końca precyzyjnie to w kolejnym etapie możemy łatwo skorygować błędy używając końcówki do konturowania. Powinna być dobrana jak najbardziej pod kolor karnacji. Obrysowujemy nią dokładnie kształt naszej brwi od spodu oraz nad nią , a następnie delikatnie rozcieramy. Ostatni etapem jest aplikacja kredki rozświetlającej pod łukiem brwiowym w celu optycznego uniesienia brwi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *