Beauty

Bourjois Lip Duo Sculpt – pomadka z efektem ombre

Całkiem niedawno swoją premierę miały nietypowe pomadki francuskiej marki kosmetyków kolorowych Bourjois o nazwie Lip Duo Sculpt. Z powodu mojego zamiłowania do matowego, zastygniętego efektu na ustach byłam do nich nieco sceptycznie nastawiona, tymczasem moje zaskoczenie było na tyle ogromne, że postanowiłam poświęć im więcej uwagi na moim blogu.

Lip Duo Sculpt szczególnie charakteryzują się swoim oryginalnym wykonaniem składającym się z dwóch odcieni, w której kombinacji kolor ciemniejszy zajmuje mniejszy obszar szerokości pomadki. Taka budowa ma na celu zoptymalizowanie trudności osiągnięcia bardzo modnego, dwustopniowego efektu ombre na wargach.Dzięki niej za jednym pociągnięciem jesteśmy w stanie obrysować kontur oraz wypełnić usta jaśniejszym odcieniem. Miękka i aksamitna konsystencja oprócz tego, że bardzo przyjemnie nosi się na ustach powoduje, że oba odcienie bardzo łatwo blendują się ze sobą przy aplikacji kolejnych warstw. Dzięki temu nie osiągniemy mocnego konturu tylko subtelnie wycieniowany efekt 3D, który dodatkowo optycznie powiększa wargi i nadaje im delikatny połysk.

Kremowa formuła zapewnia odpowiednie nawilżenie i komfort noszenia, czego bardzo się obawiałam ponieważ wiele różnych pomadek jest dla mnie zbyt kleista, dlatego głównie stawiałam na efekty matowe. Cała seria występuje w 6 odcieniach, ja akurat posiadam tylko 3 ale z przyjemnością ją powiększę o resztę kolorów. Z okazji zbliżającej się jesieni i niskich temperatur wydaję się ona ciekawym rozwiązaniem przy chęci zadbania o poziom nawilżenia, nie rezygnując zarazem z barwnego looku z subtelnym połyskiem.

Moim faworytem póki co jest nr. 1 Pink Twice, który prezentuję poniżej na ustach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *