Kitchen Lifestyle

Ozdobne kostki lodu

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam jak w prosty sposób urozmaicam zwykłą wodę i lemoniadę, aby godnie prezentowały się na stole podczas każdej okazji towarzyskiej i nie tylko 😉

Pewnego razu z nudów, po przejrzeniu inspirujących treści w internecie postanowiłam spróbować zrobić dekoracyjne kostki lodu z owocami. Dzięki temu prostemu pomysłowi możemy nadać zwykłej wodzie gazowanej efektownego wyrazu.

W ostatnim czasie upałów, (na które w żadnym wypadku nie narzekam), zapewne jak każdy byłam zmuszona do picia większej ilości płynów. Podczas wysokich temperatur nie mam ochoty na nic innego jak wodę czy cytrusową lemoniadę, natomiast żadne napoje typu zero kalorii nie są w stanie mnie orzeźwić z powodu swojego słodkiego smaku. Nie wspomnę już o zwykłych napojach słodzonych, od których trzymam się z daleka i które jedynie wzmagają pragnienie przez zawartość cukru.

Sposób ten na pewno zostanie doceniony przez Waszych gości, tym bardziej gdy owe kostki zagoszczą również w serwowanych drinkach, a jeszcze bardziej gdy podamy pokaźnej wielkości dzbanek wypełniony nimi aż po same brzegi 😉

Oprócz bycia ozdobą oczywiście nadają również owocowy smak a ich zaletą jest banalnie proste wykonanie. Ja akurat użyłam borówek, czerwonych porzeczek, pokrojonej brzoskwini i mięty, aczkolwiek można wykorzystać do tego zadania każdy owoc, zioła a nawet kwiaty z jadalnych odmian. Wszystko zależy od Waszej wizji i kreatywności.

Od tej pory już zawsze zamierzam mieć ich zapas w zamrażarce 😉

 

Przygotowania

 

 

EFEKT KOŃCOWY 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *